Ekoskola

Sniegs! Beidzot sniegs ir tik daudz, ka varam braukt ar ragaviņām, slēpot, pikoties, vienkārši baudīt to, iekrītot lielā, mīkstā kupenā! “Mārzemītē” par sniegu ne tikai priecājas, bet sniegā arī mācās. Vai tiešām? Jā! Katra mēneša pēdējā nedēļā tiek plānotas rotaļnodarbības ārā. Janvāra mēnesī šīs nodarbības bija īpaši interesantas, jo sniegs ir tik pārsteidzošs! Tajā var rakstīt, gleznot, nostiprināt zināšanas par burtiem, ģeometriskajām figūrām, radīt mākslas priekšmetus, pat pētīt dzīvnieku pēdas sniegā un protams eksperimentēt.

Grupas “Skudriņas” bērni ar skolotāju Laimu sniegā veica dažādus mērījumus: pēdas garums, sniega dziļums, pagatavotā sniega kuba izmēri. Pārbaudīja vai magnēts var pievilkt metāla priekšmetu, kurš iekritis sniegā.

Grupas “Ozoliņu” bērni ar skolotāju Sanitu nostiprināja zināšanas par ģeometriskajām figūrām, būvējot dažādu formu sniegavīrus. Kā pastāstīja skolotāja Sanita: “Bērni bija priecīgi un gandarīti par paveikto!”

“Liepiņu” grupas bērni ar skolotāju Agiju , izmantojot plastmasas kasti, gatavoja sniega klučus, kurus salika citu uz cita, izveidojot cietoksni.  Neizpalika arī rūpes par putniem. Bērni gatavoja gardus cienastus no graudiem, sēklām un riekstiem un izkarināja tos kokos dārziņa teritorijā.

Skolotāja Lauma ar saviem “Bitītes” grupas bērniem plastmasas šķīvīšos, saliekot dažādus dabas materiālus un ielejot ūdeni, ledū radīja īstu mākslu.  Šie mākslas darbi priecēs mūs visus līdz atkusnim!

Arī “Mārpuķīšu” grupas bērni un skolotājas Ilze un Ieva radīja mākslu sniegā- tapa gleznas ar sauli un kokiem, jūru un putniem, neizpalika arī pašportrets.

Grupas “Pelītes” bērniem un skolotājai Ancei bija “īstie” laika apstākļi, lai apgūtu tēmu Ziemeļpols. Skolotāja Ance stāsta:”Bērni visu nedēļu bija daudz jauna uzzinājuši un apguvuši par Ziemeļpolu un Arktiku. Visas nedēļas garumā arī vingrinājāmies rakstīt piņķerīgo vārdu Ziemeļpols ar drukātajiem un rakstītajiem burtiem, tāpēc par āra nodarbības sasniedzamo rezultātu izvirzījām mērķi šo vārdu rakstīt ar sniega piku palīdzību.”

Grupas “Ezīši” skolotāja Inese dalījās ar savu āra nodarbību:”Ezīši šodien eksperimentēja āra nodarbībā ar sniegu. Papīra vietā izmantojām sniegu, kuru uzlikām uz paplātēm un nolīdzinājām. Ar akvareļu krāsām bērni kopīgi zīmēja ģeometriskās figūras un vērojām, kas notiek, kad krāsa tiek uzklāta uz sniega. Uzsvaru liku uz to, ka visiem ir svarīgi kopā sadarboties un gūt labas emocijas par padarīto darbu!” Savukārt skolotāja Beatrise Sproģe ar bērniem iepazina Latvijā dzīvojošo dzīvnieku pēdas. Arī veica eksperimentu ar ūdeni, vērojot, kas notiek, ja to ziemā iznes ārā.

Skolotāja Līga un Kristīne ar “Zaķēnu” grupas bērniem nodarbībās iepazina dažādos ziemas sporta veidus – to lieliski varēja pārbaudīt praksē āra nodarbībā slēpojot, spēlējot hokeju un iejūtoties kamaniņbraucēju lomā!

Grupas “Āboliņi” bērni ar skolotāju Aleksandru izlika burtus ar čiekuriem, skaitīja čiekuru daudzumu burtos. No čiekuriem izlika ne tikai burtus, bet arī vārdus.

 “Mārītes” grupas bērniem skolotāji Madara un Kārlis bija sagatavojuši orientēšanās pasākumu. Bērni, sadalījušies komandās, devās meklēt apslēptos burtus, vadoties pēc kontrolpunktiem, kuri tika norādīti kartē.

Arī skolotāja Sarmīte Kalniņa dalījās ar āra nodarbību, kuru veica kopā ar savu grupiņu “Pīlādzīši”: “Pīlādzīši šodien sniegā rakstīja savu vārdu. Pirms tam grupā izpētījām kādi burti ir vārdā. Domājām, ka vārdu veidosim no sniega bumbām, bet šajā dienā sniegs nelipa, tādēļ rakstījām ar guaša krāsām. Pēc vārdu rakstīšanas bērni radoši sāka eksperimentēt krāsu jaukšanu ar sniegu un pētīt, kas notiek!”

''Magonītes'' grupas bērni ar skolotāju Evitu pilnveidoja sadarbības prasmes, darbojoties vairākiem bērniem kopā. Ceļot sniegavīrus nostiprināja jēdzienus virs, zem, blakus, pie.

Āra nodarbības bilžu galeriju skatieties šeit!

Vadītājas vietniece izglītības jomā Ilze Druska.