Ekoskola

PII “Mārzemīte” ir aizvadījusi rosīgu Rīcības dienas nedēļu “Mazas rīcības - liela ietekme”.

Šogad bijām izvēlējušies darboties tēmā “Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās”, kuras laikā cītīgi darbojāmies, lai mūsu iestādē tiktu pilnveidota bioloģiskā daudzveidība grupiņu dobēs, stādot sīpolpuķes, un grupiņās, mācoties pavairot istabas augus. Pētījām veidus, kā var izaudzēt ozola stādiņu no zīles. Līdz ar to, mums ir iestādītas zīles podiņos, dobē un pat “ieziemotas” ledusskapī uz pāris mēnešiem kā to iesaka dažādās ozolu audzēšanas pamācībās.

Netrūkst arī eksperimentu – tiek diedzēti divi avokado kauliņi, lai, iespējams, tiktu pie avokado auga. Saldētavā uz 4 nedēļām smiltīs paglabātas eikalipta sēklas un iesētas pašu savāktas egļu sēklas no čiekuriem.

Mēs ticam, ka mums ir zaļie pirkstiņi un pavasarī kukaiņi un mēs varēsim priecāties par veikumu! Mūsu pārliecību par to, ka mums izdosies, stiprina arī mūsu atsaucīgie kolēģi Kaspars un Daina, kas ir zinoši un nekad neliedz savu padomu dārzniecības jautājumos.

Turpinot koku tēmu, iepazinām dižkoku zīmi un turpinām spēlēt foto orientēšanās spēli Mārupē “Iepazīsti kokus! Atpazīsti dižkoku!”

Turklāt šajā nedēļā mēs visi – iestādes bērni ar vecākiem un darbinieki, esam saziedojuši naudiņu mūsu pieņemtā kaķa Jašas veselībai un arī tālākai atbildīgai rīcībai – kaķa strerilizācijai un vakcinēšanai. Paldies! Mēs esam dzīvnieku draugi un nepametam nelaimē tos, par kuriem esam uzņēmušies rūpi!

Vadītājas vietniece izglītības jomā  Indra Pedece

Fotogaleriju skatieties šeit!