Jaunumi

Mārzemītē viesojas Mārupes novada Sporta centra BMX riteņbraucēji

Aizsākot karjeras nedēļu, “Mārzemītē” viesojās Mārupes novada Sporta centra BMX riteņbraukšanas treneris Deivids Bergmanis kopā ar sportistiem - Valteru, Jāni un Mārtiņu, kuri pastāstīja bērniem par BMX sporta veidu, kā arī par to, kā var kļūt par profesionālu sportistu. Galvenie priekšnosacījumi ir treniņi un disciplīna. Treniņu laikā sportisti attīsta un pilnveido fiziskās prasmes, trenējoties riteņbraukšanā, līdzsvara noturēšanā, lekšanā un arī emocionālo gatavību – būt drosmīgiem - nebaidīties un izbraukt trasi līdz galam. Disciplīna ir svarīga, jo ir jāuzklausa un jāievēro trenera norādes, kā arī esot sacensībās, jāievēro braukšanas noteikumi trasē.

Protams, ļoti būtiska loma ir drošībai, tāpēc sportisti vienmēr liek galvā ķiveri un lieto citus aizsardzības aksesuārus, piemēram, ceļu sargus, kakla sargu, saulesbrilles. Visas šīs lietas bērniem bija iespēja apskatīt.

Interesanti bija uzzināt, ka šis sporta veids ir atvasināts no motokrosa un to ir izdomājuši bērni, domājot, kā padarīt ikdienas braukāšanu ar riteni aizraujošāku un interesantāku.

Vairāki bērni jau zināja, kas ir BMX riteņbraukšana, jo paši brauc Mārupes trasē, bet citiem tas bija jaunums. Katrā ziņā, visi bija sajūsmināti un ieinteresēti, klausoties trenera stāstījumā un skatoties sportistu demonstrējumus uz BMX riteņiem. Neizpalika arī kustību prieks – visiem bija iespēja patrenēties augstlēkšana, jo šajā sporta veidā lēcieniem ir būtiska loma.

Bērni un PII “Mārzemīte” saka īpašu paldies Mārupes Sporta centram, trenerim Deividam Bergmanim, sportistiem Valteram, Jānim un Mārtiņam par atsaucību un ciemošanos pie mums. Noteikti, aicināsim un gaidīsim atkal ciemos!

Pasākuma galeriju skatieties šeit

Indra Pedece,

vadītājas vietniece izglītības jomā