Jaunumi

Karjeras nedēļa Mārzemītē

Ir aizvadīta darbīga un interesanta karjeras nedēļa, kuras laikā bērniem bija iespēja tikties ar policijas un ugunsdzēsēju glābēju profesiju pārstāvjiem un pašu bērnu vecākiem, kuri labprāt ciemojās savu bērnu grupiņās un stāstīja par savu nodarbošanos.

Tikšanās ar Mārupes novada pašvaldības policistiem noritēja rosīgā un spraigā atmosfērā, jo bērniem bija plašas iespējas iejusties policistu lomā, izmantojot viņu darba atribūtus– roku dzelžus, rācijas, ceļas satiksmes regulēšanas zizli, uzvilkt vestes un piemērīt cepures. Milzīgu prieku un jautrību sagādāja iespēja iekāpt policijas mašīnā– gan priekšējos sēdekļos, ieslēdzot sirēnas, gan aizmugurē, aizverot restotās durvis. Protams, neizpalika arī pati saruna par pareizu ielas šķērsošanu, drošu braukšanu automašīnā un to, cik svarīgi ir būt redzamiem diennakts tumšajā laikā, tāpēc katram bērnam tika arī gaismas atstarotājs.

Aizraujoša, izglītojoša un interesanta bija tikšanās ar Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienesta Rīgas reģiona 2. daļas komandieri Ivo Bendratu un draudzīgo ugunsdzēsēju Guntiņu. Bērniem bija iespēja noskatīties īsfilmiņu, kura ļoti labi atainoja ugunsdzēsēju un glābēju galvenos darba pienākumus– palīdzēt un glābt cilvēkus gan no uguns briesmām, gan, piemēram, ielūšanas ledū. Tapāt komandieris I. Bendrats noskaidroja, vai bērni zina svarīgo glābšanas dienesta telefona numuru- 112 un arī tincināja bērnus, kādos gadījumos ir jāsauc pēc glābēju palīdzības, bet kādos nē, lai bērni atbildīgi izturētos pret glābēju darbu. Kopā tika pārrunātas lietas par uguns un dūmu detektoriem, to nozīmi mūsu drošībai gan mājās, gan izglītības iestādē un citās publiskās vietās. Visbeidzot, bērniem kopā ar Guntiņu un komandieri bija iespēja apskatīt un izmēģināt ugunsdzēsēju un glābēju darba rīkus, par kuru pielietojumu un izmantošanas veidiem bērniem arī tika izstāstīts. Par uzmanīgu un kārtīgu klausīšanos bērni saņēma ļoti noderīgas, izglītojošas grāmatas “ Ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš uz ceļa”.

Savukārt, vecāki pārstāvēja tādas profesijas kā gaisa satiksmes vadības dispečere, stjuarte, lielkravas auto vadītājs un robotu inženieris. Tā vienmēr ir pozitīva pieredze bērnam- redzēt un piedzīvot to, ka mamma vai tētis nāk ciemos un stāsta par savu profesiju. Grupā “Mārītes” bērni kopā ar Jāņa tēti, robotu inženieri, pētīja dažāda veida robotus, izzināja kā tie darbojās un pat lidināja dronu. Ričarda tētis izradīja savu lielkravas autu un bēri bija sajūsmā salīdzināt to ar māju, jo mašīnā ir gan gulta, gan ledusskapis– teica skolotāja Madara.

Grupas “Magonītes” skolotāja Aiva stāsta, ka bērni ļoti uzmanīgi uzklausīja Riharda mammu, kura strādā Air Baltic par stjuarti, kā arī uzdeva sev interesējošus jautājumus un labprāt stāstīja savu pieredzi lidojot. Bērniem bija iespēja pataustīt, piemērīt  drošības ekipējumu, kas atrodas lidmašīnā. Riharda mamma nodemonstrēja, kur šīs lietas atrodas lidmašīnā un kā tās jāpielieto.

Grupas “Mārpuķītes” skolotāja Ilze atzina, ka bērni ar interesi klausījās un uzdeva jautājumus par Ivana mammas profesiju, kas ir gaisa satiksmes vadības dispečere, gribēja noskaidrot par viņas darba pienākumiem.

Arī grupa “Āboliņi” tikās ar robotu inženieris. Elīzas tētis rādīja dažādus robotus un demonstrēja, kā tie darbojas. Bērni bija ļoti sajūsmināti un izradīja lielu interesi par redzēto, ar prieku pauda skolotāja Līva.

Lūk, tik interesanta un piesātināta bija mūsu karjeras nedēļa!

Karjeras nedēļas bilžu galeriju skatieties šeit

Indra Pedece, vadītājas vietniece izglītības jomā